Smysl života

Život je…

…děj, neustálý pohyb. Život stále plyne a to i v situacích, které svými smysly, ve hmotné realitě, považujeme za klid nebo zastavení. On nejde zastavit. Kdyby se život zastavil, ztratil by se, nebyl by. Zadáním života je pohyb, děj.

V dnešní době…

…stále převládá názor o správnosti Darwinovy teorie. Smyslem života je evoluce. Ovšem evolucí lze, podle mě, označit i rozpad. konec, smrt, přeměnu v jinou formu energie. Pořád jde o život, tedy pohyb, děj.

Rozvoj,…

…přizpůsobování se, hledání nových cest, nové plány, objevy, ale i destrukce. Všechno je evolucí. Klidně může dojít i ke zničení Země, z pohledu vyšších celků to může být považováno za evoluci. Z hlediska potřebnosti jiných vesmírných seskupení nebo i jednotlivých planet.

Podobně…

…jako třeba školu potřebuje každý. Asi v jiném smyslu než jí dáváme náplní my. Tou důležitostí může být něco si osvojit, pochopit, vnímat, prožívat, třídit, orientovat se, střetávat se, komunikovat, přemýšlet atd. Když v ní vše poznáme, opustíme ji.

Rozhodně ji…

…za sebou nezbouráme, nezničíme ji. Po nás do ní přijdou jiní, kteří nevědí, co skrývá, co v ní je a jak na sebe budou vzájemně působit. Prožijí to a opět ji opustí, uvolní pro další a další…

Zcela jistě…

…ji nenaplníme jedovatými látkami, nezazdíme v ní okno, protože nás vidí lidé z ulice, nebudeme v ní pěstovat slepice, nenaplníme ji smogem a provádět jiné škodlivé kousky.

Země…

…je také takovou školou, jen na ní pobýváme trochu déle. Ovšem klidně si dovolíme ji jakkoliv měnit, přeorávat, zalévat betonem, zničíme faunu a flóru, znečistíme a otrávíme vodu, a dál může pokračovat v popisu každý sám. Proč?

Příspěvek byl publikován v rubrice Život. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář