Lidský život

Tak jako všechno…

…ve vesmíru, v Bytí, tak i lidský život má svůj význam. Nejde o nahodilý jev, o žádnou smůlu nebo štěstí. Člověk se rodí na Zemi, aby se něčemu naučil. Učí se porozumět životu a dále se v něm rozvíjet. Učí se smysluplně tvořit. Tvorba člověka je všechno, co dělá. Duchovně, duševně a na základě toho  vidí co ve hmotě stvořil.

Člověk je…

…duchovní a duševní bytostí v různých dimenzích nebo paralelních světech vesmíru. Ustrojenou ve fyzickém těle a ono je zároveň i jeho nejdokonalejším nástrojem. V životě existuje a nesmlouvavě se projevuje Řád, Pravidla života. “Jen” tomu všemu porozumět. Lidstvo má velké problémy. Lidská společnost se hroutí, protože hloupost se vydává za moudrost. Podlost a lež za pravdu, (politici to nazývají diplomacií nebo taktem v jednání). Ve skutečnosti jde o poruchu osobnosti a pokřivený charakter.

Pravidla života…

…nelze ošidit, nejde se z jejich dodržování ani nedodržování vylhat. Mluvka mluvku obelhat může, ale Řád, Pravidla, Boha nikoliv. Vše, co člověk udělá se k němu opět vrátí a navíc znásobeno o zaslouženou odměnu. Je to hezky vidět v přírodě jak je vše dokonalé. Zaseješ semínko pšenice, vyroste klas s mnoha zrníčky. Podobně fungují i skutky, myšlenky a projekty člověka. Zaseješ poctivost, sklidíš poctivost. Zaseješ podlost, sklidíš podlost. Podobné přitahuje podobné. Jaký jsi, takové máš přátele, do takové partičky se řadíš, žiješ v ní. Jaký jsi, takového si vybereš partnera nebo partnerku. Všude kolem nás je to vidět, stačí se jen dívat a vnímat.

Jednoduché téma…

…pokud se držíme zadání. Život je krásný, jednoduchý, dokonale fungující sled událostí, dějů, prožitků. Pro lidi i plný zázraků, vzrušení, výzev, tužeb, tvůrčí atd. Skutečný život není pasivita. Pasivita je mrtvá, ukazuje nám to stojatá voda. Mrtvolně zapáchá, je plná hnilobných, rozkladných dějů. Už tady je nutné se zamyslet. Rozkladem ona hmota bude opět, někdy i jinou hmotou nebo látkou pro další tvoření. Tak, aby se v ní mohl opět projevit život.

Přijde,…

…třeba člověk a vytvoří z ní umělecké dílo nebo cokoliv jiného. Použijí ji rosliny nebo jiní živočichové k uspokojení svých potřeb. Tyto děje nikde nekončí. Vše má souvislost se vším a nic se nikam neztratí. Není kam. Pořád vše patřilo, patří a bude patřit do života, do vesmíru, jehož jsme i my, lidé, součástí. Ve zkratce jde neustále jen o přelévání a přeměnu jedné látky a k tomu je potřebná energie.

Ten, kdo se…

…zabývá svým životem a poctivě, zcela vědomě ho žije nemá čas na to, aby hodnotil, soudil a staral se o ty druhé. Ten kdo neustále hodnotí jiné, vymlouvá se na ně, považuje se za gurua, je egoista a hlupák. Nikdy na Zemi nežil člověk, který by měl “hotovo.” Proč by taky  na Zemi žil. Pokud má hotovo, odloží fyzické tělo, zemře zcela zdráv, beze strachu ze smrti, bez nemocí, traumat a výčitek svědomí. Ten potom žije v jiné rovině Bytí dál.

Pořád žije…

…duch a duše člověka. Jen už nemá fyzické tělo. To se spálí nebo rozloží v zemi. Člověk však žije dál. Splnil si své vlastní zadání a proto odešel. Tak jako ve fyzickém světě odchází student ze školy, když už učivo zvládnul a pochopil. Možná se přihlásí na jinou školu, vyšší. Tak i člověk si naplánuje další učební téma a znovu se narodí. Pokud absolvoval již všechna učební témata na Zemi, bude se dále rozvíjet v jiném, paralelním světě, v jiném druhu energii, případně jinak strukturované hmotě, kterou my fyzickými smysly nevnímáme.

Je to také jediná…

…možnost jak si člověk může změnit pohlaví. V dalším životě se může muž narodit jako žena a obráceně. Změnit pohlaví během jednoho života není možné. Pokud to někdo považuje za normální, je nenormální. Jedná se o hrubý zásah do samotné podstaty života. Takový člověk je těžce nemocný. Nejde se vymlouvat na menšinu, většinu, ideologii, morálku, barevnost, touhu atd.. Zkrátka normální to není, stejně tak jako soužití dvou lidí stejného pohlaví v jakémsi partnerství či registraci. To vnímá a cítí každý. Je to patogenita a Univerzum se postará o její likvidaci.

Žít svůj život…

…jako individualita je velmi jednoduché. Pro člověka na Zemi není lehčí úkol. Ovšem k učebnímu tématu patří i složitější forma nebo pojetí života a tou je život v páru. Jiná je žena, jiný je muž. Už to nám způsobuje komplikace. Žena vnímá a prožívá život jinak než muž. Také proto nás to k sobě přitahuje. Zdravou ženu přitahuje zdravý muž. Pro normální život člověka je vztah dvou lidí nezbytností. Muž má zcela jinou roli než žena a pouze vzájemností, doplňováním přirozených vlastností jsou oba schopni završit život jeho úplností. To není možné udělat nijak jinak. O tom budu psát na jiných místech.

Příspěvek byl publikován v rubrice Život. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář